1 minut de citit

Valentin Olimpiu Şoneriu a fost numit secretar de stat la MADR

Valentin Olimpiu Şoneriu va ocupa funcţia de secretar de stat la Ministerul Agriculturii, înlocuindu-l pe Gheorghe Albu, eliberat din funcţie printr-o decizie semnată de premierul Victor Ponta. 

Valentin Şoneriu are peste 10 ani experienţă în domeniul agriculturii în urma conducerii unui business de succes de profil, având studii de specialitate în Statele Unite ale Americii.
„Voi folosi în funcţia de la stat această experienţă obţinută în mediul privat, în lucrul direct cu toate ramurile agriculturii. Nu consider că am abandonat afacerea familiei, ci dimpotrivă, cred că astfel pot să ajut întreg domeniul şi domeniile conexe să prospere. Ştiu foarte bine care sunt problemele tuturor jucătorilor din domeniul agriculturii, de la producători la exportatori şi mă voi asigura că vocile lor vor fi auzite de autorităţi”, a declarat Valentin Şoneriu.

Cisteste si...

bolojan pleaca

A căzut Guvernul Bolojan!

Guvernul Bolojan a căzut cu 281 de voturi pentru. Moțiunea de cenzură inițiată de PSD și AUR la adresa Executivului […]

Recomandările redacției
Ultimele articole
Citește mai multe știri →
×