1 minut de citit

Fermierii își aleg liderul!

Alegeri de președinte la una dintre cele mai puternice organizații de fermieri din România! Liga Asociațiilor Producătorilor Agricoli (LAPAR) își votează vineri, 12 februarie 2016, liderul și noul board. Deocamdată, se știe de o singură candidatură pentru șefia organizației.

Fermierul Laurențiu Baciu candidează pentru cel de-al doilea mandat de lider LAPAR. Candidaturile pot fi depuse pâna vineri, în ziua alegerii, însă niciunul dintre marii fermieri, membri în organizație, nu s-ar mai fi înscris în cursă.

Timp de 4 ani cât a durat mandatul, Laurențiu Baciu a afiliat LAPAR la o organizație puternică din Europa, ELO (Asociația Europeană a Proprietarilor de Terenuri Agricole) și a stabilit o bună comunicare cu o altă organizație importantă, Copa Cogeca.

Evenimentul se va desfășura la hotelul Intercontinental din București. LAPAR este o federație cu reprezentativitate națională din care fac parte asociațiile profesionale ale fermierilor din sectorul vegetal din toată țara.

baciu-si-pekka_b

Laurențiu Baciu (dreapta) împreună cu Pekka Pesonen, secretarul general Copa Cogeca

Cisteste si...

Recomandările redacției
Ultimele articole
Citește mai multe știri →
×