Primul seminar va avea loc în data de 27 iulie 2010 la Cluj-Napoca, iar al doilea, în data de 29 iulie la Timişoara.
Primul seminar va avea loc în data de 27 iulie 2010 la Cluj-Napoca, iar al doilea, în data de 29 iulie la Timişoara.
Organizatorii doresc să vină în sprijinul fermierilor din România, oferind nu doar soluţii pentru controlul calităţii silozului şi pentru un management optim al însilozării, care să permită obţinerea unor produse premium, ci şi idei de îmbunătăţire a performanţei animalelor.
Totodată, fermierii vor avea o deschidere mai bună către Europa prin programul de instruire lansat cu această ocazie.
„Punând în practică ideile şi strategiile prezentate în cadrul celor două seminarii, fermierul îşi va putea alinia propriile obiective la cerinţele pieţei, va putea face faţă oricărei probleme cu care s-ar putea confrunta la fermă, devenind un adevărat manager al fermei, cu orientare către profit”, spun reprezentanţii Alltech, sponsorul titular al Jocurilor Mondiale Ecvestre Alltech FEI 2010™, care vor avea loc în perioada 25 septembrie – 10 octombrie 2010 la Lexington, Kentucky, SUA.
Pentru detalii despre evenimentele programate în zilele de 27 şi 29 iulie, accesaţi pagina dedicată evenimentelor locale de pe site-ul Alltech Biotechnology România, www.alltech.com/romania.






